„Zatrzymaj się na chwilę…”

dodane przez: Renata Siuzdak
kategoria: Aktualności

W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów klas:  I a, II b i II e(26 aktorów). Piękną dekorację wykonały uczennice klasy II b: Julia Pytlak, Sandra Siudak, Marcelina Jarmuł i Magdalena Krasowska. Oprawą muzyczną zajęły się: Zofia Lewandowska (II c), Eliza Kosmala (III e) i Ewa Miazga (II c).

                Tegoroczne jasełka miały na celu skłonić nas do refleksji nad dzisiejszym pojmowaniem Świąt Bożego Narodzenia. Scenariusz przedstawienia tradycyjnie nawiązywał do ewangelicznej historii narodzin Syna Bożego, natomiast akcja rozgrywała się w naszym mieście, w którym dziś nikt nie ma czasu, każdy goni szczęście, nie pamięta, co jest najważniejsze… W  dzisiejszych czasach tak ciężko jest zatrzymać się i choć chwilę zastanowić nad sensem zbliżających się świąt. Jesteśmy zabiegani, zapracowani, zajęci robieniem świątecznych zakupów, pakowaniem prezentów, nie mamy czasu na szczere przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia i przygotowanie się na narodziny Jezusa.

                Mamy nadzieję, że przedstawienie „Zatrzymaj się na chwilę…” poruszyło widzów, pomogło zrozumieć istotę Narodzenia Pańskiego i na nowo odkryć jego sakralny wymiar. Pozwoliło także na chwilę zapomnieć  o codziennych obowiązkach, a przede wszystkim skłoniło do zastanowienia się nad własnym życiem.

Zatrzymajcie się na chwilę w gonitwie codziennych spraw.
Uciszcie Wasze myśli.
Jeśli uda Wam się wsłuchać w ciszę swej duszy, to na pewno usłyszycie pukanie do drzwi.
To Bóg przynosi Wam swego Syna, abyście go przyjęli.
Zapalcie świecę, usiądźcie przy wigilijnym stole, podzielcie się opłatkiem.
I świętujcie, i świętujcie…
Co by było, gdyby Jezus narodził się dzisiaj?

 Szczęch Wiktoria, Grab Patrycja, Brankiewicz Larysa – klasa 2 BG