KONKURS BIOLOGICZNY PT. ,, WSZYSTKO O HIV/AIDS”
Get Adobe Flash player
-->

Motto konkursu:

Dla dzieci, dla biednych dla wszystkich, którzy cierpią i są smutni – miejmy zawsze uśmiech dobroci, bądźmy żywym wyrazem dobroci BOGA.”

Matka Teresa z Kalkuty

Wirus HIV odpowiedzialny za AIDS zagraża współczesnemu człowiekowi bez względu na wiek, płeć, rasę, pochodzenie, miejsce zamieszkania. Gdy już nie ma co do tego wątpliwości, gdy uczeni już trzecie dziesięciolecie zgłębiają wiedzę na jego temat i usilnie poszukują skutecznej szczepionki, stało się jasne, że podstawowe znaczenie w zapobieganiu szerzenia się zakażeniom wirusem HIV mają właściwe działania edukacyjne.

Celami konkursu było:

• zwrócenie uwagi , jak ważne w życiu człowieka są wartości katolickie: wierność, wstrzemięźliwość, wyrozumiałość,

• rozwijanie uczuć wyższych dążących do solidaryzowania się z chorymi na AIDS,

• wskazanie papieża Jana Pawła II , jako tego, który pokazywał innym , że nie należy bać się ludzi chorych na AIDS. Papież pielgrzymował po świecie, brał na ręce dzieci chore, zarażone HIV. Dawał świadectwo dobroci i miłości do bliźniego,

• zgłębianie wiedzy na temat sposobów zarażenia się HIV , objawów chorego na AIDS, Konkurs przeznaczony był dla uczniów zainteresowanych problematyką HIV/AIDS, uczęszczających do klas I LO .

Młodzież pracowała w grupach . Do konkursu przygotowywała się metodą projektu . Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z odpowiedziami na różnorodne pytania. Wszyscy reprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Wyniki konkursu; I miejsce – Weronika Wołoszyn i Paweł Krzysiak II miejsce – Kacper Chmielowiec i Wojciech Nalepa III miejsce – Karolina Sokal i Partycja Trubiłło Wyróżnienie – Magdalena Butryn i Beata Iskra.  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.