Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/18

dodane przez: Mariusz Kobylarz
kategoria: Aktualności

W kończącym się roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum odnieśli wiele sukcesów w różnorodnych konkursach. Najbardziej utytułowany okazał się uczeń klasy IID – Stanisław Habigier. Staś został laureatem kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego oraz finalistą konkursu przedmiotowego z matematyki. Zdobył również tytuł „Najlepszego Germanisty 2018 r.”  w IX Powiatowym  Konkursie z Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum. Uzyskał wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny.

 Największe sukcesy w dziedzinie historii zanotowała Barbara Kupiec z klasy IIID. Basia została laureatką kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z historii oraz laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historyczno – Religijnego „Rola Kościoła i Narodu w odzyskaniu niepodległości”. W tym ostatnim konkursie tytuł finalisty zdobyła Małgorzata Selwa z klasy IID. Wspaniały wynik w konkursie przedmiotowym z historii osiągnął Dawid Domagała z klasy IID, który zdobył III miejsce w województwie. Dawid, jako jedyny z naszych laureatów, został zaproszony na galę laureatów zorganizowaną przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Otrzymał gratulacje oraz brązową statuetkę od Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Kurator Małgorzaty Rauch.

Równie imponujący sukces odniosła Ewa Miazga z klasy IIIC, która zdobyła IV miejsce w konkursie przedmiotowym  z geografii,  uzyskując tytuł laureata. Ewa była też członkinią zwycięskiej drużyny w V Rejonowym Turnieju Pierwszej Pomocy PCK.

Grono uczniów utytułowanych w konkursach historycznych powiększyła Julia Klarycka z klasy IID. Julka została laureatką II stopnia 9. edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego oraz Muzeum Katyńskim.

Wspaniałe osiągnięcie zanotował również  Jakub Wiszniewski z klasy IID, który zdobył III miejsce w powiatowym konkursie „Młody Matematyk” 2018 . Kuba uzyskał również wynik bardzo dobry  w konkursie Kangur Matematyczny.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!